RUCH CZYSTYCH SERC w Kielcach

Jestem Piotrek. Wartości czystości przedmałżeńskiej zawsze były mi bliskie‚ jednak czułem‚ że w swoim środowisku jestem z tym sam. O Ruchu Czystych Serc czytałem w czasopiśmie „Miłujcie siꔂ więc gdy kilka lat temu została założona wspólnota w Kielcach‚ zacząłem chodzić na spotkania. Chciałem spotkać ludzi‚ dla których wstrzymanie się z seksem do ślubu ma równie duże znaczenie‚ jak i dla mnie. Pragnąłem także dowiedzieć się‚ jak radzić sobie w chwilach zwątpienia. Oczywiście miałem także nadzieję zakochać się‚ o co się gorąco modliłem. Dzięki tym spotkaniom sam miałem okazję dać się poznać innym.

Musiałem jednak uzbroić się w cierpliwość. Kiedy po kilkuletniej przerwie wspólnota RCS w Kielcach wznowiła spotkania‚ niespecjalnie chciałem się znów angażować. Jednak nadzieja wzięła górę‚ a została nagrodzona już na pierwszym spotkaniu‚ na którym byłem w tym roku. Było to dla mnie równie wyczekiwane‚ co nieoczekiwane. Kasia‚ którą poznałem‚ ma bardzo podobne spojrzenie na świat. Im lepiej się poznajemy‚ tym mocniej wierzymy‚ że nasze uczucie nie zrodziło się z przypadku; że to Pan Bóg skrzyżował nasze ścieżki. We dwoje angażujemy się w działalność grupy RCS‚ aby promować wartość sakramentu małżeństwa i czystości przedmałżeńskiej. Pragniemy dotrzeć z tym przesłaniem zarówno do osób wątpiących w jego sens‚ jak i tych‚ które wierzą w to‚ ale nie znajdują wsparcia w otoczeniu.
Czystość przedmałżeńska to nie prawo ani obowiązek‚ ale najpewniejsza droga do radości i trwałości miłości w rodzinie. Drogę tę wyznacza nam Bóg‚ abyśmy podążając nią‚ dobrze przygotowali się do życia małżeńskiego i rodzinnego. W naszym przekonaniu czas wstrzemięźliwości seksualnej jest tu nieodzowny – to niewątpliwie trudne i wymagające zadanie‚ ale to właśnie dzięki wytrwaniu w czystości do ślubu dwoje ludzi uczy się wzajemnego szacunku‚ a także panowania nad sobą‚ co uzdalnia ich do złożenia bezinteresownego daru z siebie we współżyciu małżeńskim.
Formacja w ramach spotkań Ruchu Czystych Serc uświadomiła nam‚ że Stwórca uczynił akt płciowy widzialnym znakiem niewidzialnej więzi‚ jaka powstaje między kobietą a mężczyzną w chwili zawarcia sakramentu małżeństwa. Dlatego powstrzymywanie się od zbliżeń cielesnych w okresie przedmałżeńskim traktujemy nie jako przykrą konieczność‚ lecz wielką szansę dla nas i naszej relacji‚ którą chcemy budować na silnym‚ sprawdzonym fundamencie – nauce Chrystusa.
Pragniemy poprzez nasze wspólne świadectwo zachęcić wszystkich młodych ludzi do pójścia pod prąd i całkowitego zawierzenia Jezusowi swej miłości.

Piotrek i Kasia

Podczas rekolekcji w Gródku nad Dunajcem tego roku‚ zdecydowałam się przystąpić do Ruchu Czystych Serc. Poprzez codzienną mszę św.‚ adorację Najświętszego Sakramentu‚ uczestniczenie w konferencjach oraz rozmowy z animatorami‚ dowiedziałam się że trzeba wzrastać do dojrzałej miłości‚ która wyraża się tylko poprzez czyste serce. Jest to możliwe do osiągnięcia dzięki systematycznej pracy nad sobą oraz modlitwie. Uczestnictwo na spotkaniach formacyjnych RCS w Kielcach pomaga mi umacniać więzi z Jezusem‚ który pokrzepia i podnosi z upadków. W naszej wspólnocie możemy na sobie polegać i razem pragniemy nie "przegrać" naszej pięknej i czystej miłości.
Paulina

Spotkania RUCHU CZYSTYCH SERC w Kielcach:

Grupa I - akademicka i postakademicka
Miejsce spotkań: Centrum Duszpasterskie Wesoła 54:
Eucharystia - godz. 18.30
Spotkanie formacyjne bądź adoracja - godz. 19.15
Integracja przy herbacie - 20.30

Terminy spotkań:15 marca‚ 29 marca‚ 5 kwietnia‚ 19 kwietnia‚ 10 maja‚ 24 maja‚ 7 czerwca‚ 21 czerwca

Grupa II - licealiści
Dom Sióstr Niepokalanek‚ ul. Wydryńska 9 - na terenie parafii św. Maksymiliana Marii Kolbe‚ dojazd od ul. Napękowskiej (skręt przy Agro Centrum przy Sandomierskiej)

Spotykamy się w I sobotę miesiąca:
9.30 - integracja
10.00 - konferencja
10.45 - adoracja bądź msza św.
11.45 - posiłek
Rekolekcje RCS: 26-28 maja‚ Święta Katarzyna