Duszpasterstwo Trzeźwości Diecezji Kieleckiej
Duszpasterstwo Trzeźwości Diecezji Kieleckiej

Inicjatywy

Powstrzymaj pijanego kierowcę

Wejdź na stronę PAŃSTWOWEJ AGENCJI ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH i dowiedz się więcej na temat prowadzonej akcji: "Powstrzymaj pijanego kierowcę"

Czytaj więcej

Pielgrzymowaliśmy do Sanktuarium Św. Maksymiliana Kolbego!

III Diecezjalna Pielgrzymka w intencji trzeźwości

Czytaj więcej

„Nie mów‚ nie czuj‚ nie ufaj”

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży działające przy parafii Świętej Jadwigi Królowej w Kielcach 11 i 18 marca 2018 roku zaprezentowało dla szerokiego grona publiczności sztukę profilaktyczną „Nie mów‚ nie czuj‚ nie ufaj” według scenariusza i w reżyserii Aleksandry Klusek-Gębskiej oraz pod kierunkiem ks. Krzysztofa Dziurzyńskiego.

Czytaj więcej

Nie mów‚ nie czuj‚ nie ufaj

Dnia 13 grudnia 2017 r w sali teatralnej kościoła św. Jadwigi Królowej w Kielcach miało miejsce wyjątkowe spotkanie profilaktyczne‚ zorganizowane przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży działające przy tej parafii.

Czytaj więcej

Procesja różańcowa w intencji trzeźwości

Rycerstwo Niepokalanej wraz z Duszpasterstwem Trzeźwości w Uroczystość Matki Bożej Łaskawej Kieleckie zorganizowało procesję różańcową. Uczestnicy tego wydarzenia modlili się o trzeźwość w diecezji kieleckiej.

Czytaj więcej

Liderzy ruchów i stowarzyszeń trzeźwościowych na spotkaniu w Warszawie

Spotkanie liderów ruchów i stowarzyszeń w sprawie realizacji zadań Narodowego Programu Trzeźwości odbyło się w środę 7 listopada 2018 r. w Warszawie na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego‚ przy ul. Dewajtis 5. Inicjatorem był Zespół KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych. Do Warszawy przybyło ponad 60 osób z całej Polski.

Czytaj więcej

Narodowy Program Trzeźwości

W roku jubileuszu stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę‚ w trosce o trzeźwość‚ która jest fundamentem wolności osobistej i narodowej‚ jako dar i zadanie Narodowego Kongresu Trzeźwości‚ wszystkim Rodakom w kraju i za granicą ogłaszam Narodowy Program Trzeźwości.

Czytaj więcej

W krzyżu zwycięstwo - Droga Krzyżowa w intencji trzeźwości

Trzeźwość prowadzi do wolności i życia w prawdzie. Wiele osób boi się podjąć walkę o abstynencję‚ bo "co powiedzą inni". Tymczasem trzeba pamiętać‚ że nikt za nas nie przeżyje naszego życia. Każdy z nas sam będzie musiał zdać rachunek przed Bogiem.

Czytaj więcej

Apel na sierpień - miesiac abstynencji

Apel Przewodniczącego Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości na sierpień 2017 - miesiąc abstynencji

Czytaj więcej

RUCH CZYSTYCH SERC w Kielcach

Jestem Piotrek. Wartości czystości przedmałżeńskiej zawsze były mi bliskie‚ jednak czułem‚ że w swoim środowisku jestem z tym sam. O Ruchu Czystych Serc czytałem w czasopiśmie „Miłujcie siꔂ więc gdy kilka lat temu została założona wspólnota w Kielcach‚ zacząłem chodzić na spotkania. Chciałem spotkać ludzi‚ dla których wstrzymanie się z seksem do ślubu ma równie duże znaczenie‚ jak i dla mnie. Pragnąłem także dowiedzieć się‚ jak radzić sobie w chwilach zwątpienia. Oczywiście miałem także nadzieję zakochać się‚ o co się gorąco modliłem. Dzięki tym spotkaniom sam miałem okazję dać się poznać innym.

Czytaj więcej