Duszpasterstwo Trzeźwości Diecezji Kieleckiej
Duszpasterstwo Trzeźwości Diecezji Kieleckiej

Wyniki konkursu "Stop nałogom - wybieram wolność"

Konkursu na spot "Stop nałogom - wybieram wolność" rozwiązany. Nagrody rozdane. Wielki finał odbył się 20 czerwca 2016 r. o godz. 12.00 w sali konferencyjnej nr 12 w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim.

Spot reklamowy pod hasłem „Stop nałogom – wybieram wolność" był skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Organizatorami tej inicjatywy było Duszpasterstwo Trzeźwości Diecezji Kieleckiej‚ Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych‚ Straż Miejska oraz Świętokrzyska Wojewódzka Komenda OHP‚ we współpracy z jednostkami administracji publicznej i organizacjami działającymi na płaszczyźnie profilaktyki i edukacji‚ przy wsparciu licznych sponsorów.
Spośród prac nadesłanych z różnych rejonów naszego województwa‚ m.in. Ostrowca Świętokrzyskiego‚ Bielin‚ Chmielnika‚ Chęcin‚ Starachowic itd.‚ pięcioosobowe jury wybrało najoryginalniejsze spoty promujące życie bez nałogów. Zadanie konkursowe obejmowało przygotowanie 60-sekundowego spotu pod hasłem Stop nałogom – wybieram wolność. W konkursie wzięło udział 56 osób. W kategorii „szkoły gimnazjalne” pierwsze miejsce zdobyła grupa z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kielcach‚ z kolei w kategorii „szkoły ponadgimnazjalne” najlepszy okazał się Daniel Gut z Niepublicznego Technikum w Starachowicach.


Kategoria - szkoły ponadgimnazjalne

I miejsce


"Czasem wystarczy powiedzieć NIE"


II miejsce



"Żyjesz Nie bierz!"


III miejsce


"Stop nałogom"


Kategoria - szkoły gimnazjalne
I miejsce


"Reaguj!"


II miejsce


"Jedyna wolność to zwycięstwo nad samym sobą"


III miejsce


"Bałagan w życiu"



Organizatorzy podkreślają‚ że młodzi ludzie mają dziś praktycznie nieograniczony dostęp do wszelkich używek. Dlatego wszystkie akcje profilaktyczne mają sens‚ a ten konkurs był idealną lekcją‚ w trakcie której młodzi ludzie sami szukali odpowiedzi na pytanie‚ jak wiele złego niesie za sobą każdy nałóg.

Już wkrótce kolejne edycje konkursu.


Relacje z konkursu w Radiu eM
Zobacz klikając

zobacz galerię zdjęć