Zapraszamy 16 lutego 2024 roku o godz. 18.00

IX Droga Krzyżowa na Święty Krzyż w intencji trzeźwości

Już 16 lutego 2024 roku o godzinie 18.00 roku z kościoła pw. św. Wawrzyńca w Nowej Słupi wyruszymy "Drogą Królewską" w kierunku Sanktuarium Drzewa Krzyża Świętego. Rozważania do poszczególnych stacji poprowadzą trzeźwiejący alkoholicy.
W Bazylice Mniejszej na Świętym Krzyżu o godzinie 20.30 zostanie odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem księdza biskupa Andrzeja Kalety.
Każdy z uczestników będzie miał możliwość podjęcia abstynencji i wpisania się do Księgi Trzeźwości Diecezji Kieleckiej‚ która będzie wyłożona w Bazylice.
Wydawnictwo Jedność dla wszystkich przygotowało wyjątkowe modlitewniki‚ które będą bezpłatnie rozdawane w trakcie wydarzenia.

Organizujemy bezpłatny autobus MPK na trasie Kielce - Nowa Słupia. Z Kielc wyjedzie o godz. 16.45 z przystanku przy Stokrotce na ul. Jaworskiego (obok kościoła p.w. św. Jadwigi Królowej)‚ zaś o godz. 17.00 z przystanku al. IX Wieków Kielc (obok kościoła p.w. św. Wojciecha). Po zakończeniu Nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Mszy św. autobus odjedzie ze Świętego Krzyża do Kielc.

Dzięki uprzejmości Pana Burmistrza Miasta i Gminy Nowa Słupia‚ będzie możliwość skorzystania z bezpłatnego autobusu na trasie Święty Krzyż - Nowa Słupia. Wyjazd o godzinie 19.15 z Nowej Słupi na Święty Krzyż‚ a potem powrót po Mszy świętej (około godziny 21.15) ze Świętego Krzyża do Nowej Słupi.