Zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej 4 marca 2022

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej rozpocznie się o godzinie 18.00 w kościele parafialnym pw. Św. Wawrzyńca w Nowej Słupi.

Z ks. bp. Janem Piotrowskim wyruszymy "Drogą Królewską" w kierunku Sanktuarium Drzewa Krzyża Świętego. Rozważania do poszczególnych stacji poprowadzą trzeźwiejący alkoholicy.
W Bazylice Mniejszej na Świętym Krzyżu o godzinie 20.30 zostanie odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem Ks. bp. Andrzeja Kalety.
Każdy z uczestników będzie miał możliwość podjęcia abstynencji i wpisania się do Księgi Trzeźwości Diecezji Kieleckiej‚ która będzie wyłożona w Bazylice. Do księgi wpisujemy imię i nazwisko‚ intencję w jakiej podejmujemy abstynencję oraz okres zobowiązana.

Dzięki uprzejmości Pana Prezydenta Miasta Kielc‚ organizujemy bezpłatny autobus MPK na trasie Kielce - Nowa Słupia. Z Kielc wyjedzie o godz. 16.45 z przystanku przy Stokrotce na ul. Jaworskiego (obok kościoła p.w. św. Jadwigi Królowej)‚ zaś o godz. 17.00 z przystanku al. IX Wieków Kielc (obok kościoła p.w. św. Wojciecha). Po zakończeniu Nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Mszy św. autobus odjedzie ze Świętego Krzyża do Kielc.

Dzięki uprzejmości Pana Burmistrza Miasta i Gminy Nowa Słupia‚ będzie możliwość skorzystania z bezpłatnego autobusu‚ który po Mszy Świętej odjedzie ze Świętego Krzyża do Nowej Słupi.