Cichy Przyjaciel

Pod tym linkiem znajdziesz gazetkę "Cichy Przyjaciel"

„Cichy Przyjaciel” powstał z myślą o braciach i siostrach‚ którzy w zagłuszonym i zdeformowanym moralnie świecie tracą sens trwania przy wartościach wyniesionych z domu‚ czy zaszczepionych w latach młodości przykazań‚ danych nam przez Pana Jezusa Chrystusa‚ Z myślą o tych‚ którzy zatracili chęć do zdobywania świętości w swoim życiu. Wnioski te wynikają z rozmów i różnych spotkań społecznych‚ gdzie rozwadniane poglądy katolickie oraz szerzące się herezje‚ półprawdy i niesłuszna‚ zła opinia o naszym Kościele i jego Kapłanach jest coraz bardziej pozostawiana sama sobie. Coraz bardziej brakuje nam argumentów broniących czystości wiary i wyznawanych wartości katolickich. Z powodu natłoku informacji medialnych czy innych koniecznych do egzystencji‚ wszyscy czujemy niedosyt słów głoszonych podczas niedzielnej Mszy Świętej. Zdarza się także‚ że po wyjściu z kościoła zapominamy o nich lub oddalają się one zagłuszone płytkimi rozmowami‚ codziennymi sprawami i innymi działaniami. Aby mimo to zachować Miłość Bożą‚ odnaleźć drogę do prawdziwego szczęścia‚ jakie jest obiecane przez naszego Pana Jezusa Chrystusa‚ podjęliśmy zrodzony na modlitwie trud redagowania krótkich‚ zwięzłych treści‚ które mogą stanowić ”ziarno zasiewu miłości" dla wielu z nas. Ulotki „Cichy Przyjaciel” mają stać się prowokacją do dalszego poszukiwania dobrych słów i wypełnić czas tym‚ co przyniesie nam szczęście i pokój serca. CP jest to działalność ludzi świeckich dla świeckich‚ we współpracy i z błogosławieństwem księdza Proboszcza danej wspólnoty parafialnej. Podstawą do tworzenia ulotek pod nazwą „Cichy Przyjaciel" są: fragmenty Pisma Świętego‚ KKK‚ cytaty świętych i inne dokumenty Kościoła i książki zatwierdzone przez Kościoła (zaopatrzone imprimatur).