Anioły Trzeźwości w Bęczkowie

Diecezjalne Spotkanie Trzeźwościowe po raz piąty odbyło się w parafii pw. Św. Jana z Dukli w Bęczkowie‚ dnia 6 września 2020 roku. Wydarzenie rozpoczęło się o godz. 12:00 Eucharystią sprawowaną w intencji trzeźwości‚ której przewodniczył ks. bp Jan Piotrowski. Ze względu na ograniczenia związane z pandemią spotkanie przebiegło inaczej‚ niż w poprzednich latach. Po Mszy św. swoim świadectwem powrotu do Boga podzielił się trzeźwiejący alkoholik Tadeusz‚ który stracił wzrok przez alkohol. Pod koniec wystąpienia stwierdzi‚ że nie Bóg jest odpowiedzialny za jego kalectwo‚ ale on sam. Dzięki temu trudnemu doświadczeniu widzi dziś inaczej i z tego też bardzo się cieszy. W trakcie spotkania były rozdawane „Anioły Trzeźwości” ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Górnie. Za propagowanie trzeźwości otrzymali je między innymi: ks. bp Jan Piotrowski‚ ks. Stanisław Zieliński - proboszcz parafii pw. św. Jana z Dukli w Bęczkowie‚ Przemysław Łysak - Wójt Gminy Górno‚ Dorota Matuszewska - Przewodnicząca GKRPA w Górnie‚ Grzegorz Kaleta - Prezesa Stowarzyszenia św. Jana z Dukli w Bęczkowie. "Anioły Trzeźwości" powędrowały również do wszystkich‚ którzy od dłuższego trwają w abstynencji. Rekordzistą był dr Dariusz Zwierzchowski‚ który już od 32 lat jest abstynentem. Spotkanie zakończyło sie adoracją Najświętszego Sakramentu w intencji trzeźwości. Rozważania poprowadził ks. Kamil Banasik - pomysłodawca Diecezjalnych Spotkań Trzeźwościowych‚ zaś oprawę muzyczną zapewniła grupa muzyczna SOLFA. Organizatorem V Diecezjalnego Spotkania Trzeźwościowego było Duszpasterstwo Trzeźwości Diecezji Kieleckiej i Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Górnie.

Duszpasterstwo Trzeźwości
Diecezji Kieleckiej